Merhaba, Foruma Hoş Geldin!

Henüz üye girişi yapmamış gibi gözüküyorsun.
Eğer üye değilsen, hemen üye ol ve forumun bir çok özelliğini kullanmaya başla!

Android İnternet Paylaşımı Nasıl Açılır?

Cep Telefonu

Yerel Uzman
Katılım
Nis 1, 2024
Mesajlar
15
Web sitesi
Ceptelefonu kullanıcıları 2010’lu yılların başından itibaren hızla internet tüketimine başvurmuştur. İlk zamanlar mobil internet paketleri düşük düzeyde olmasına rağmen yeterli kalıyordu. Ancak, günümüzde kullanılan uygulamalar ciddi anlamda internet tüketmektedir. Bu sebeple internet paylaşımı yapma ihtiyacımız doğdu. Ayrıca, internet paketimiz bitmemiş olsa da bazı bölgelerde çeşitli GSM operatörlerinin internet hizmeti çalışamayabiliyor. Bu nedenle mobil cihaz internet paylaşımı açmak önem arz ediyor.

Samsung Türkiye tarafından paylaşılmış, internet paylaşımı açma ve kapatma işlemi aşağıda alıntılanmıştır. Basit birkaç adım ile android telefonda interneti paylaşımlı yapabilirsiniz.

İnternet paylaşımı açıldığında, paylaşım yapan cihazın wi-fi özelliği devredışı kalır. Yani wi-fi ile elde edilen internet bağlantısını paylaşamazsınız. Sadece mobil veri ile elde edilen interneti, diğer mobil cihazların kullanımına açabilirsiniz.

İnternet paylaşımı için lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

1- Menüden Ayarlar öğesine dokunun.


internet_paylasimi


2- Bağlantılar sekmesine dokunun.

internet_paylasimi2


3- Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı sekmesine dokunun.

internet_paylasimi3


4Mobil Erişim Noktası sekmesine dokunun.

internet_paylasimi4


5Kapalı olan seçeneği Aktif duruma getirerek İnternet Paylaşımı yapabilirsiniz. Bağlantı şifresine ise Şifre alanından ulaşabilirsiniz.

internet_paylasimi5


İnternet paylaşımı açmak yukarıda anlatıldığı kadar basit bir işlemdir. Kullanılan android sürümü ve marka-model e bağlı olarak bazı terimler değişebilir. Ancak, mantıksal olarak takip edilmesi gereken adımlar yukarıda anlatıldığı gibidir.

Android İnternet Paylaşımı Nasıl Açılır? bu konu ilk olarak Cep Telefonu sitemizde yayınlanmıştır.

Okumaya devam et...